Make your own free website on Tripod.com
 

" TEMKiNLi YAKISIKLI "
... - Kenan Imirzalioglu'yla Röportaj, Hürriyet - 09 Temmuz 1999

Biraz Kadir Inanir, biraz Yilmaz Güney ama en fazla kendisi: Kenan Imirzalioglu

‘‘Deli Yürek’’ dizisi hepimizin yüregini aylardir hoplatti durdu. Kimimiz bol aksiyonlu senaryosuna, kimimiz ise dünya yakisiklisi Kenan Imirzalioglu'nun bebek yüzüne kapilip izledi ‘‘Deli Yürek’’i. Peki yeni ilahimiz, yeni yakisiklimiz Kenan ne yer ne içerdi? Nerelere giderdi, hayati nasil geçiyordu, gelecek için neler düsünüyordu bu biliniyor muydu? Son olarak dizi arkadasi Zeynep Tokus ile beraber oldugu söyleniyordu da gerçek miydi? Bazilarinin yeni Kadir Inanir dedigi yeni ilahimiz Kenan Imirzalioglu bugünlerde acayip popüler. Sokakta ona selam vermeyen, sarilip öpmeyen yok. Eh bize de genç kizlarimiza bir rehber hazirlamak düserdi tabii...

Nedir bu Zeynep Tokus ile iliskiniz?

Ben bu konuya girmek istemiyorum.

Neden?

Çünkü ne desen aleyhine donuyor. Gecen gün ‘‘Zeynep, Kenan'i Duygu'dan kapti’’ diye bir haber çikti. Sanki ben ortada maymun, karaktersiz, kisiliksiz, kim nereye çekerse oraya gidiyorum. Beraber oldugum insani söylesem, baska biriyle fotografimi çekip ihanet etti diye yazarlar. O yüzden en iyisi söylememek.

Gününüz nasil geçiyor?

Dizi varken belli degildi. Bazen aksam 5'te, 7'de kalkip 24 saat çalistigim oluyor.

Alistiniz mi?

Zor bir sey... Geceleri çalisiliyor. Insanlar ise giderken sen uyumaya gidiyorsun. Abimle beraber oturuyorum, ama onu bes gün boyunca hiç görmedigim oldu. Özel hayat yok. Benim gördügüm, bu isi istiyorsan bütün bunlari göze almalisin. Yemek yok, uyku yok.. Ama yine de bir yerden o gücü buluyorsun.

Nereden?

Bir esrari, keyfi var. Hayatta yasayamadigimizi orada yasiyoruz. Ask, öldürme.

Ben rol yapmiyorum, yasiyorum.

Orada da inis çikislar var.

Ve bizim dizi çok hareketli bir dizi... Halk basit seylere alismis. Bu çok karisik. Beklemek gerekiyor. Sonra patliyor. Wagner dinlemek gibi bir sey. Insanin alismasi lazim.

Oyunculuk sardi galiba?

Evet, oyunculugu çok sevdim. Baska teklifler de geliyor. Sinemadan geldi. Ama düsünmüyorum. Acele etmek bana kaybettirir, diye düsünüyorum. Sabirli ve temkinli olmak gerek.

Oyuncu olmayi düsünüyor muydunuz?

Hayir. Dizi isini hiç düsünmüyordum. Kapilar açilmisti yarismadan sonra. Ardindan Osman Sinav'la tanistik. Dizi projesini anlatmaya basladý. ‘‘Assolist var mi’’, dedim. ‘‘Yok’’ dedi, anlatmayi sürdürdü. Neden oyuncu olmadigim halde beni seçtigini sordum. ‘‘Sende potansiyel var’’ dedi. Ben de ‘‘Kellem senindir’’ dedim.

DiZiLER KAZANDIRDI

Iyi para kazandiniz mi?

Dizi daha çok getiriyor. Mankenlikte sürekli gelir yok. Dizide düzenli. Daha çok para teklif edildi, ama ben bunu seçtim. Fena degil.

Hayranlar çok mu? Taciz durumlari oluyor mu?

Seviyorlar, sagolsunlar. Ben çok utaniyorum bu sorulara cevap verirken.

Nasil ulasiyorlar size?

Mektup, telefon. Bu yüzden çok numara degistiriyorum. Trafikte dururken gelip sariliyorlar. Yediden yetmise herkes seviyor. Bazen bir köye gidiyoruz oradaki bir teyze ‘‘Kurban olurum sana yigidim’’ diyor. Kemanciya gidiyorum, metal dinleyenler gelip konusuyor. Dizi genis bir kitleye hitap ediyor. Yusuf ezilmeyen bir karakter. Mert, dürüst, namuslu.. Bu özellikler Türklerde var, ama ekonomik durumdan dolayi çikamiyor.

Yeni Kadir Inanir oldugunuz söyleniyor?

Onun yeri ayri benim yerim ayri. Yilmaz Güney'e benzetenler de oluyor. Benim oynadigim çagdas Dadaloglu ya da Köroðgu. Kimsenin yerini alacagim diye bir hedefim yok. Kendim yer açmak istiyorum. Kimsenin yerine oturmak istemiyorum.

GEÇMiSi UNUTMADI

Ünlü oldugunuz bu üç yilda sizde degisiklik var mi?

Insanin kendisi için bunu söylemesi ne kadar dogrudur ki? Eski arkadaslarla görüsüyorum, yeni dostlar, yeni mekanlar eklendi ama eskileri unutmadim.

Aile kurmak istiyor musunuz?

Maddi manevi hazir oldugum zaman aile kuracagim. Hazir olmak lazim.

Insan nasil hazirlanir?

Hissetmek.... Düzenli hayat isteyince, eve gelince karini görmek, çocuklarinin sesini duymak isteyince, hazirsindir.

NEREDE NE YAPAR, NE SEVER?

Çay içmek için Ortaköy'e, kahvalti için ise Hisar Kahvesi'ne gider. Bostanci'da (adini vermek istemiyor) bir yer var, salas, orayi seviyor. En çok Haci Abdullah Lokantasi’nda yemek yemeyi seviyor.

Yemek olarak et olsun da ne olursa olsun. Osmanli mutfagi. Kebap, et sote. Kavurma. Bir etobur yani.

Geceleri rock barlara, fasil çalan yerlere gidiyor. Çiçek Pasaji. Nevizade Sokak.

Tatil için sakin yerleri tercih ediyor. Assos gibi. Kafasini dinlemek ve kitap okumak istiyor tatilde. Her yaz kendi köyü Bala'ya gidiyor. Son gittiginde basbakan gibi karsilandi.

En son Ahmet Altan'in ‘‘Gece Yarisi Sarkilari’’ni okumus. Çok sevmis. Orada gecen bir asktan çok etkilenmis. Roma'da bir adami idam edecekler. Fakat karnina biçagi kendisinin saplamasini istiyorlar. Karisi, adamin elinden aliyor biçagi ve kendi karnina sapliyor. ‘‘Bak’’ diyor, ‘‘acimiyor. Sen de yapabilirsin’’ Ne diyor Kenan böyle bir ask için? ‘‘Dogru demiyorum ama çok etkileyici.’’

O böyle bir ask yasiyor mu? Onun yerine Yusuf yasiyor ya... Kenan’in bir dünyasi var, kalin duvarli, herkesi o dünyaya almiyor. Kadinin azmetmesi ve o duvarlari asmasi lazim. Bu da bir güven meselesi tabii.

Yakisikliligiyla hiç övünmüyor. ‘‘Ben sadece sansliyim. Yakisiklilik Allah’in isi. Yaptigim isle övünürüm. ‘Deli Yürek'te oynadigim için kendi kendime ‘‘Aferin lan, iyi yaptin’’ diyorum.’’

Su anda 25 yasinda, Yildiz Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nde uzatmali olarak okuyor. Israrla mezun olmak istiyor, basaracak mi merakla bekleniyor.

Golf 1.8 marka arabasini kullanmaya bayiliyor.

En büyük derdi 46 numara ayaklarina ayakkabi bulmak. Dükkana giriyor ve soruyor ‘‘En büyük numara kaç?’’ Bazen 45 numaralari da olur belki diye denemeye kalkiyor, ayakkabici klasik cevabini veriyor: ‘‘Abi istersen zorlama!’’

| MP3Wallpaper | Röportaj | KöseHaberReplik | Miroglu Silah Resimleri | Siirler | Kusçu'nun Sözleri |

[ Röportaj Anasayfa ]