Make your own free website on Tripod.com

 

 

" DELi YÜREK VE FATiH ALTAYLI "
Özlem Albayrak / YENi SAFAK - 17 Mayis 2000

Osman Sinav'in çektigi Deli Yürek begeniyle izlenen bir dizi. Hem ünlü manken Kenan Imirzalioglu'nun özellikle genç kizlar üzerindeki yadsinamaz etkisinden, hem senaryonun oldukça 'gerçekçi' kurgusundan ve saglamligindan, hem de devlet içindeki 'derinlikli iliskilerin' ayan beyan ortaya serilmesinden kaynaklanan oldukça yüksek ve hakkaniyetli bir izlenme orani bu.

Takip edenler bilir, Deli Yürek'in her bölümünde senaryonun tamamen hayal ürünü oldugu ve gerçeklikle uzaktan yakindan iliskisi olmadigi yazili bir metin olarak üstüne basa basa belirtilir.

Dizinin önceki günkü bölümünde, mafya babasi karakteri Turgay Atacan, internet sitesinde yayinlanan Mit'e hizmet eden gazetecilerin listesini ele geçirmis. Ve listenin basinda yer alan bir baska kötü karakter, gazeteci Savas Dogan'i tehdit ederek, oyunlarina razi etmeye çalisiyor.

Dizinin replikleri, aklimiza hemen Mehmet Eymür, Fatih Altayli kapismasini getirdi. Bilindigi gibi, Amerika'da yasayan eski MiT'çi Mehmet Eymür, internet sitesinden Mit'e çalisan gazetecilerden bahsetmis ve bunlarin basinda gelen Fatih Altayli'ya Mit'çi oldugu yolunda agir suçlamalar yöneltmisti. Bunun karsisinda Altayli ciliz bir ses esliðinde itiraz edip etmeme arasinda gidip gelmisti.

Devletteki 'derin'ligi markaja almis gibi görünen Deli Yürek, iliskileri açik etme yöntemiyle birçok kanalin haber bültenini geride birakacak bir 'seçik'lige sahip.

Izleyici gündemi Deli Yürek'ten takip etmeli...

Çünkü dizi, jet-sosyetenin gece hayatini merkeze alan haberlerin arasina sikistirilan birkaç güncel kirpinti haberi yakalayabilmek için onlarca dakika haber bültenlerine tahammül eden izleyiciye daha iyi geliyor.

Bilgiyi popülarize ederek, degersiz hale getiren, tahrif edilmis haberlere prim yaptiran haber bültenleri yerine kurgusu ve sürükleyici anlatimiyla Deli Yürek tercih edilmeli. Çünkü haber bültenlerinin çok önünde gidiyor

 

| MP3WallpaperRöportaj | Köse | HaberReplik | Miroglu Silah Resimleri | Siirler | Kusçu'nun Sözleri |

[ Köse Anasayfa ]