Make your own free website on Tripod.com

 


" CUMHURBASKANI VE MiROGLU "

Savas Ay / AKSAM - 14 Aralik
2001

 

Deli Yürek'in Ankara Galasi bitiminde gazeteciler, Kenan Imirzalioglu'na soruyor: 'Cumhurbaskani Sezer'e iç politika konusunda çok görüs bildirdigi için elestiri yöneltenler var. Genç bir sanatçi olarak ne dersiniz?'

Kenan bu soruya pek çok meslektasi gibi 'yandan ve diplomatik' yanit vermek yerine tavrini içten, samimi dosdogru koyuyor:

Diyor ki: Cumhurbaskanimiz Sezer'i son derece kaliteli ve karizmatik buluyorum. Sagduyulu, sicak ve halki gözeten bir insan sayin cumhurbaskani. Halkin da sevgilisi olmus durumda. Elbette ülkeyle ve ülke insaniyla ilgili endise ve temennilerini dile getirecektir. Bundan dogal ne olabilir?

ORTADAN YÜRÜÜÜÜ!..

Eyyamciligin tarafsizlik. Tavsan tarzi davranislarin objektiflik. Etliye sütlüye bulasmamanin 'hayat sigortasi' sayildigi bir baskin anlayista Sezer'in çikislari bazi çevrelerce yadirganiyor malum. Halkin dört elle sarildigi. Ve kendi adina en üst düzeyde bir sözcü bir kollayici gibi gördügü Cumhurbaskani Sezer'in bu yaklasimi mesela sayin Devlet Bahçeli tarafindan 'popülist yaklasim' olarak degerlendiriliyor. Ecevit ise daha temkinli ve indirekt konusmayi yegleyerek: 'Türkiye umut verici bir sürece girdi. Buna gölge düsürecek bir davranis su siralar olmamali' diyerek dile getiriyor düsüncelerini.

KOL KIRILIR ULUORTA

Siyasi çevrelerde bu ve buna benzer negatif yaklasimlar mebzul miktarda Sezer'e karsi. Onu bu parlamento seçti o zaman parlamentoya karsi dikkatli konussun düz mantiginin analizi ise söyle: Onu biz seçtigimize göre vefali davransin. Kendisini o yüce mevkiye getirenlere karsi yanlis bile görse içinden yüze kadar saysin gik demesin. Kollar yen içinde kirilsin. O kendi isine bakip bayramlar seyranlarda millete mesaj okusun. Elçi kabulleri yapsin.'

BAK SU DÜNYANIN HALiNE!..

Yani bizi bir velinimet görsün diyecekler de henüz dilleri varmiyor. Peki arkadas. Bu beklenti içindeki sayin siyasiler sunu neden unutuyor? Cumhurbaskanini seçen parlamento seçti ama o parlamentoyu da bu millet seçti. Parlamentonun seçtigi cumhurbaskani ile, parlamentoyu seçen milletin dili, düsüncesi, endisesi tipa tip ayniysa. Arada taca çikan parlamentonun icraatlari olduysa yanlisligi yapan kim ya da kimler acaba?

ERENKÖY'DEN HALE JALE!..

Isin bir de bu tarafini düsünsek ya. Sokaktaki adamdan, herkesin göz bebegi bir genç oyuncuya kadar. Ali'den Veli'den, Hasan'dan Hüseyin'e, Hale'den Jale'ye, Ahmet'lerden Mehmet'e, Ramazan, Saban Recep'ten Miroglu Kenan kardese kadar herkes Cumhurbaskanina sevgi sempati duyuyorsa, Sezer'e sitem edenler bir de bunu hesaplasa ya. Yaaa!..

 

| MP3WallpaperRöportaj | Köse | HaberReplik | Miroglu Silah Resimleri | Siirler | Kusçu'nun Sözleri |

[ Köse Anasayfa